Points : 13504
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2011
Ηλικία : 44

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923   ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923 I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 18, 2011 10:40 pm

Δια πυρός και σιδήρου ο Αιολικός τον Εθνικό

Βρετανικό σκορ στην Μυτιλήνη σ ένα ματς που έγινε και με τις ανάλογες καιρικές συνθήκες στο νησί του Ανατολικού Αιγαίου. Ο Αιολικός άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ με τον Καρδαρη στο 9ο λεπτό και στο 26ο λεπτό φάνηκε να κλειδώνει το ματς με τον Καπταγιαννη. Αυτό όμως αφύπνισε τους Πειραιώτες και με τον Σεμερτζιδη στο 33΄ ξαναμπήκαν στο παιχνίδι. Υπεροχή στο δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, δυο ορθώς ακυρωθέντα τέρματα από τον διαιτητή Τασση ,και η ισοφάριση από τον Σαμιωτη στο 65ο λεπτό. Πολλά νεύρα στην συνέχεια και αποβολή του Αποστολιδη στο 77ο λεπτά για εκτός φάσης χτύπημα σε παίκτη του Εθνικοί. Το γκολ της νίκης για την ομάδα του Αιολικού στο 85ο λεπτό από τον Τσουλακο μετά την ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα του Εθνικού. Αιολικος Μυτιληνης(Σπανος)Μπαντοντακης, Ντζιμανης(59 Βουργουτζης) ,Βουρος, Καπταγιαννης, Αποστολιδης, Χατζηκυριακος, Τσουλακος, Διονυσατος, Καδης, Καρδαρης(87 Αγιακατσικας),Μουτζουρης. Εθνικος Πειραια(Τσιριμωκος)Μειμαρογλου,Τσιουμας, Ρουσσος, Σαμλιδης(30 Τσαραουσης), Ντουνης, Σαμιωτης(77 Καμπουρης), Γκιοκα(63 Ρουστας), Μωυσιαδης, Σεμερτζιδης, Κυριακακης, Κατσιγιαννης. Ρεπορτάζ: Ηλιας Κατσιγιαννης Πηγή:stoplekto.gr

pammahon

pammahon

Ηλικία : 44

ΔημοσίευσηΘέμα: Ο Μιχελής στον Εθνικό Πειραιώς   ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 20, 2011 2:13 pm

ον 29χρονο μέσο Στράτο Μιχελή απέκτησε ο Εθνικός, προκειμένου να ενισχυθεί για τη δύσκολη συνέχεια Δελτίο τύπου Πειραιάς 20 Δεκεμβρίου 2011 O Εθνικός Πειραιώς μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Παναγιώτη Σκαφτούρου, είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του Στράτου Μιχελή από τον Εθνικό Αστέρα. Ο 29χρονος μέσος υπέγραψε συμβόλαιο για 1.5 χρόνο ενώ το βιογραφικό του είναι πλούσιο αφού μετρά πλέον 10ετή παρουσία στα ελληνικά γήπεδα. Από το 2000 φόρεσε τη φανέλα των Αιγάλεω, Καλαμάτας, Βέροιας, Παναργειακού, Βύζαντα Μεγάρων και ΠΑΟ Ρουφ ενώ από το καλοκαίρι του 2011 αγωνιζόταν στον Εθνικό Αστέρα. Έχει αγωνιστεί και σε δύο παιχνίδια του Ιντερτότο με το Αιγάλεω απέναντι στη Ζαλγκίρις Βίλνιους. Η διοίκηση καλωσορίζει τους δύο παίκτες στην οικογένεια του Εθνικού, ενώ οι μεταγραφές δεν σταματούν εδώ αφού συνεχίζονται οι επαφές και με άλλους έμπειρους ποδοσφαιριστές με μοναδικό στόχο την ενίσχυση του συλλόγου και την επάνοδό του στις επαγγελματικές κατηγορίες. Πηγή:www.ethnikos.gr

pammahon

pammahon

Ηλικία : 44

ΔημοσίευσηΘέμα: Τσιριμώκος: Ο Εθνικός θα βρει τον δρόμο του    ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 21, 2011 1:51 am

Την αισιοδοξία του για τη συνέχεια του πρωταθλήματος εξέφρασε ο Θαλής Τσιριμώκος κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου, μετά το τέλος του αγώνα με τον Αιολικό. Χαρακτηριστικά, ο έμπειρος προπονητής του Εθνικού ανέφερε: 'Θα κάνουμε 5-6 έξι μεταγραφές τον Γενάρη, ήδη έχουμε κάνει δύο και πιστεύω πως θα μπορέσουμε στο τέλος να παραμείνουμε στην κατηγορία. Ο Εθνικός θα βρει τον δρόμο του'! Οσο για το ματς, ο Θαλής Τσιριμώκος σχολίασε: 'Κάναμε τεράστια προσπάθεια και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε μετά το 2-0. Τα δύο γκολ ήταν 'δώρο' του τερματοφύλακα. Οι μικροί μας έχουν τσαγανό, όμως στοίχισε τη απειρία τους'. Στο φινάλε δεν παρέλειψε να κάνει αναφορά στην παρουσία του στη Μυτιλήνη πριν από αρκετά χρόνια, ενώ ευχήθηκε στον Αιολικό να εκπληρώσει τις επιθυμίες του, χαρακτηρίζοντάς τον πολύ καλή ομάδα Πηγή:periferiako.com

Τόπος : Πειραιάς

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923   ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 08, 2012 3:57 am

στιγμιοτυπα απο το χθεσινο παιχνιδι

pammahon

pammahon

Ηλικία : 44

ΔημοσίευσηΘέμα: Νίκη- οξυγόνο για Εθνικό   ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 1923 I_icon_minitimeΚυρ Ιαν 22, 2012 1:32 pm

Νικη -βαθμολογικη ανασα πηρε ο Εθνικος Πειραια σε ματς ανατροπη με τον Αηττητο Σπατων στο γηπεδο Ελληνικου με σκορ 3-2 στο τελος ενος ματς διαφημιση του ποδοσφαιρου.Γκολ απο τα αποδυτηρια στο 4 λεπτο με σουτ του Μιχελη,και ισοφαριση στο 13 λεπτο με τον Παπαδα σε κοντρα επιθεση για σεμιναριο.Δευτερο τερμα απο τον ιδιο παικτη στο 21 λεπτο και προβληματισμος για τους γηπεδουχους.Το δευτερο ημιχρονο ανηκει ολοκληρωτικα στον Εθνικο που αρχικα ισοφαριζει στο 50 λεπτο με εκτελεση πεναλτι του Παντελη(ανατροπη του Ρουσσου Αλ.),και με κεφαλια ποιημα του Σκαφτουρου στο 88 λεπτο,παιρνοντας την νικη που κυνηγουσε καιρο. Ο διαιτητης του αγωνα Αστερης ηταν δικαιος στις αποφασεις του αν και ελεγχεται για μια φαση – ανατροπη στο πρωτο ημιχρονο.
ΕΘΝΙΚΟΣ.Μακρης(46 λ.τρ Μειμαρογλου),Τσαραουσης(31 Κυριακακης), Μακροπουλος, Ντουνης(70 Σκαφτουρος), Τσιουμας, Ιατρου, Σαμιωτης, Μιχελης, Παντελης, Κοσμας, Ρουσσος Αλ.
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ.Γαροζης ,Σχιζας, Μαρωνακης, Μανουσακης, Μπλιαμπλιας, Τουντας, Καδιτης, Αλεξιαδης, Παπαδοπουλος(69 Βογιατζογλου),Παπαδας,Ανδρεαδακης(48 Μπαμπουνης,87 Σταυρου).

Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Εθνικός ΟΦΠΦ ΒΟΛΛΕΥ
» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΜΠΑΣΚΕΤ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Πειραιάς - Piraeus :: Συζητήσεις - Conversations :: Αθλητισμός και Πειραιάς :: Εθνικός-